MFK Trutnov | Oficiální blog trutnovského fotbalu

Načítání zvoleného týmu

Mladší žákyně mají po pěti kolech 4 body

1.liga mladších žákyň po pátém kole...

Pět zápasů s týmy z předních příček průběžné tabulky mají za sebou mladší žákyně. Hned v úvodních dvou kolech je čekaly dosud neporažené týmy, kterým tak po 5. kole patří 1. a 2. příčka. První utkání nové sezóny odehrály na hřišti Sparty a ve druhém kole přivítaly v HSM Slovan Liberec. Oba tyto zápasy skončily jednoznačným vítězstvím favoritů. Ve 3.kole čekala děvčata dlouhá a náročná cesta do Plzně, kde je čekala "Viktorka", která budila respekt, protože v 1. kole doma porazila TJ Sokol Třebeš vysoko 32:0. Naše holky se ale s cestou vypořádaly dobře a přestože hned v 5. minutě po chybě inkasovaly, zápas odehrály ve vysokém tempu a s nasazením. Ještě do poločasu srovnala Áďa Ryšavá z trestného kopu. Přestože v pěkném utkání byly šance na obou stranách, další branka nepadla a o vítězi rozhodly pokutové kopy. V těch se více dařilo domácím, tudíž si druhý bod do tabulky připsaly ony. Větší cenu ovšem pro trenéry má předvedený výkon holek, který splňoval parametry předního prvoligového týmu! Hned v dalším kole se holky radovaly z prvního vítězství, když na hlavním stadionu v Trutnově jasně přehrály Teplice 12:2. Podobný výkon trenérský tým očekával i v nedělním utkání na hřišti v Statenicích, kde nalezly azyl dívčí týmy Dukly. Úvod vyšel holkám parádně a i přes chyby v obraně vedly po deseti minutách 3:0. Pak bohužel přišlo uspokojení, přestalo se hrát, dostupovat hráčky a Dukla během chvíle snížila na 2:3. Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Dukla srovnala, my dali branku, Dukla srovnala, my dali branku atd. Ještě 14 minut před koncem vedla naše děvčata 6:5. Bohužel stále dávala spoustu prostoru soupeřkám, souboje bez důrazu, individuální chyby na úrovni přípravky... Dukla tak v závěru po zásluze strhla vedení na svou stranu a zvítězila 8:6. Příští sobotu v HSM přivítáme 4. tým tabulky FK Pardubice. Pokud holky chtějí pomýšlet na body, musí se vrátit k výkonu v Plzni...