MFK Trutnov | Oficiální blog trutnovského fotbalu

Načítání zvoleného týmu

WU13: z Prahy vezeme 3 body za výhru nad TJ ABC Braník

Mladší žákyně porazily TJ ABC Braník na jeho hřišti vysoko 12:1

K zápasu sedmého kola 1. ligy mladších jsme zajížděli na hřiště TJ ABC Braník. Hned ve 2. minutě Terka Svobodová krásně vysunula Áďu Ryšavou, která postupovala sama na brankářku, míč si však předkopla moc, brankářka jí stihla zmenšit úhel a vyrazit střelu na roh. Z protiútoku zahrozilo na druhé straně, domácí útočnice však zakončila mimo. To ale neplatilo ve 4. minutě, kdy domácí hráčky využily nedůrazu v naší obraně a ujaly se vedení. Následující minuty byly více na míči Pražanky, my jsme situace řešili zbytečnými odkopy, bez podržení míče. Asi po čtvrthodině se obraz hry změnil a trutnovské hráčky začínaly mít převahu a vytvářely si šance. V 17. minutě se krásně z dálky trefila Terka Svobodová a srovnala na 1:1. Ve 24. minutě našla výborně Áďa Ryšavá Týnu Dostálovou a ta šla sama na brankářku - 1:2. Poté po přihrávce Terky Svobodové minula branku ve vyložené pozici Áďa Ryšavá. Stejná hráčka o dvě minuty později vystihla rozehrávku soupeřek a levačkou zvýšila na 3:1. Ve 29. minutě šla sama na trutnovskou branku domácí hráčka, Marcela Doležalová ale svůj tým podržela. Na druhé straně zatáhla míč po křídle Stázka Denygrová a Áďa Ryšavá trefila tyč. Ve 33. minutě už se stejná hráčka mohla radovat, když po krásné přihrávce Áni Hauferové sama před brankářkou nezaváhala. A minutu na to připravila Áďa branku pro Týnu Dostálovou, která využila její centr z pravé strany a z první zvýšila na 5:1. Tak skončil první poločas. V tom druhém již naše převaha byla znatelnější, což se odrazilo i ve skóre: na 6:1 zvyšovala Týna Dostálová, když zužitkovala výbornou přihrávku od Adély Ryšavé a šla opět sama na branku domácích. V 52. minutě se trefila Terka Jindřišková - 1:7. O pět minut později šla po přihrávce Aničky Hauferové sama na brankářku Áďa Ryšavá - 1:8. V 61. minutě se opět radovala Týna Dostálová, za 3 minuty přidala desátou branku z penalty po faulu na Áďu Ryšavou kapitánka Anička Hauferová, která po dvou minutách poslala do samostatného úniku Adélu Ryšavou - 1:11. Minutu před koncem upravila na konečných 1:12 trutnovská kapitánka Áňa Hauferová, když výkop domácí brankářky směřoval přímo na ni a ta měla dost času si míč zpracovat, přistrčit a vystřelit...

Sestava: Marcela Doležalová - Anastázie Denygrová, Anna Hauferová, Adéla Ryšavá, Tereza Svobodová, Jana Mánková, Kristýna Dostálová, Natálie Jirmanová, Kateřina Lachmanová, Tereza Jindřišková