METLICKÝ David (3)

KÁBRT Martin (3-)

ANDREJS Tadeáš (3)

Střelci Trutnova:

36´ DUBSKÝ Miroslav  (PK) = 1:3

49´ DOLEŽAL Adam = 2:4

Další z utkání, ke kterému jsme zajížděli až "na konec světa". Cesta trvající tři hodiny v podstatě likviduje na prvních dvacet minut možnost "hrát fotbal". Dokonce ani domácí nechápou, proč (když hráli v kategorii mladších žáků pražskou skupinu) musí každý svůj venkovní zápas cestovat "napříč galaxiemi".

I přes logistické trable jsme si dokázali vypracovat už v prvním poločase tři loženky. Neproměnili jsme ani jednu a soupeř se rozhodl nám kázat, jak se to má dělat. Po třech jeho pološancích je ve 23. minutě stav 3:0 a mi polykáme jednu hořkou pilulku za druhou. Dva góly po rohu, kdy soupeř bez problémů hlavičkuje z malého vápna; další po neuvěřitelně naivním pokusu o kombinaci od pravého beka, který tím v podstatě svlíknul naši defenzívu do spoďárů ... k tomu levá záloha neexistuje, defenzivní střed pobíhá kdoví kde a útok zahazuje jednu šanci za druhou. Když už se smiřujeme, že dnes zkrátka gól nedáme, sesílá nám fotbalová bůh šanci v podobě penalty. Tu s přehledem proměnil Míra Dubský a do kabin se jde za stavu 3:1 pro domácí borce.

Ti celý poločas odehráli stylem: "NAKOPNI A BĚŽ". Že to naši hráči dokázali ustát a celou první půli eliminovat beru jako pozitivum. O přestávce se v kabině nebouří, herně jsme totiž lepší. Jediný, na co tým upozorňuju, je trpělivá hra bez zbytečného otvírání se vzadu. Že to určitě přijde, jenom je třeba hrát svou hru a nebláznit ... no, tak jsem se vykecal a pochopitelně dostáváme hned na začátku druhé části další gól, kdy se stoper rozhodl projít celé hřiště sám. Jenomže o míč přišel, následuje kolmice do nezajištěného prostoru a po dětinském pokusu průnik zastavit opět lovíme my míč ze sítě. Co nám je platná okamžitá odpověď Adamem Doležalem, když zas a znovu pokračujeme v hitparádě zahozených šancí. To, co se dařilo proti Náchodu a zejména v druhém poločase v Kolíně, je pro nás dnes pouhou iluzí. Ano, jsme celý zápas lepší, dokážeme soupeře zamknout před jeho pokutovým územím. Ale tentokrát zbrklost, uspěchanost a naivita v řešení 1:1 cloumá našim majestátem. Proto je výsledek 2:4 z našeho pohledu nakonec vlastně odpovídající. Jak jsem klukům před zápasem řekl: "Včerejší góly nám dnešní zápas nevyhrajou!"

Uvidíme, jestli si ještě v letošním roce zahrajeme soutěžní utkání. Každopádně tréninkový proces pokračuje, což je pozitivní. Práce je totiž před námi, i přes výrazný herní posun, ještě pořád dost a dost. Chceme-li se na jaře v tabulce pohybovat na tak lichotivých pozicích, je třeba si udržet nejen chuť, nadšení a odhodlání, ale přidat i klid, nadhled a chladnou hlavu. Ono to půjde, protože .....